Žika Jakšić se nakon moždanog udara uspešno oporavio ali je priznao da se ponekad jave poteškoće u govoru odnosno, kako on kaže – bag.
Producent i voditelj Žika Jakšić sabrao je svoje utiske u finalu takmičenja “Nikad nije kasno”. On je istakao da ga sudbine kandidata često veoma dotaknu, ali i da ima svog favorita.
– Imam favorita, ali ovo je moj praznik muzike. Mogao bih da kažem da mi je svejedno ko će da pobedi. Životne priče kandidata ostave utisak na mene, to je normalno. To je moje lično, ostavi utisak na svakog čoveka – bio je iskren.
Foto: ATAIMAGES
Iza Žike Jakšića je veoma težak period, budući da se suočio sa ozbiljnim zdravstvenim problemima. Imao je moždani udar, a sada se skoro potpuno oporavio, ipak, još uvek, kako kaže, ima bag u govoru.
– Oporavio sam se 90 posto, još uvek možda kad pričam neka reč mi zafali, to možda traje sekundu, često sagovornik ne primeti taj bag što se meni dešava, ali meni je u glavi to velika panika, ali ja sam se navikao na to. Živim normalno. To su milisekunde – priznao je Jakšić.
Foto: TikTok video printscreen
Kako kaže, proces oporavka je bio mukotrpan posebno zbog odlazaka po lekarima.
– Ne treniram, to je bila terapija, osam meseci išao sam na fizikalne terapije i kod logopeda i to mi je pomoglo. Sad ned osećam potrebu za tim – bio je jasan Žika Jakšić.
Podsetimo, voditelj emsije “Nikad nije kasno”, ekskluzivno za Informer je ispričao kako je izgledao dan kada mu je pozlilo i koji su bili prvi znaci da se nešto dešava.
– Ja sam ujutru ustao i onako bunovan otišao pod tuš. Tu sam primetio da mi se nešto dešava, ali nisam bio svestan. Kada sam počeo da se brijem, levom rukom sam naneo penu za brijanje, a u desnu sam uzeo brijač, ali nisam mogao da se obrijem. Ja krenem da prokomentarišem naglas, i primetim da mi je pala ta strana lica, i pričam kao pijan. Onda sam se obukao, pozvao dečka koji radi u firmi i on me odvezao u bolnicu KBC Bežanijska kosa. Odmah su me stavili u sanitet i odvezli u bolnicu Svetog Save. U bolnici sam bio sedam dana, šest – priča Žika i dodao da sebe krivi zbog stanja u kojem se našao:
Foto: ATAIMAGES
– Ja sam se zadnjih deset godina zezao, vodio neuredan život, a imam povišen pritisak. Redovno idem na kontrole kod doktora, on mi prepiše lekove ali ja ih ne pijem. Verovatno se taj neki tromb zaglavio u mozgu, odlepio se iz vene, arterija…- rakao je tada Jakšić za Informer.
Jakšić je moždani udar shvatio kao opomenu i rešio da postane disciplinovan kada je zdravlje u pitanju.
BONUS VIDEO
