- Bobana Ćevriz Novinarka informative
U Kaluđerici su prenoćili, gde su ih dočekale devojke u narodnoj nošnji i gde će im se pridružiti građani Grocke i Kaluđerice
Na skupu 27. juna biće predstavljeni planovi za budućnost Srbije, građani će izneti svoje prioritete i primedbe
Građana koji pešače iz Velike Plane, Smederevske Palanke i Smedereva ka Beogradu kako bi prisustvovali velikom skupu “Srbija jedna porodica”, koji će biti održan sutra na platou ispred Doma Narodne skupštine stigli su večeras u Kaluđericu i tu će prenoćiti.
Njima će se ujutru priključiti građani Grocke i Kaluđerice i zajedno će nastaviti pešačenje ka Beogradu kako bi stigli na skup koji se održava 27. juna.
Građani koji pešače su nosili srpske zastave, transparente “Srbija pobeđuje” i skandirali “Aco, Srbine”, a na Smederevskom putu kod Kaluđerice dočekale su ih devojke u narodnoj nošnji sa pogačom.
Marija Stanković iz Grocke rekla je za Tanjug da su ona i njene kolege sačekali goste koji pešače uz pogaču i so kako dolikuje srpskoj tradiciji.
“Sutra svi zajedno idemo do Narodne skupštine gde ćemo predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću pružiti veliku podršku. Imamo veliku i jasnu poruku da Srbija nastavlja dalje i Srbija pobeđuje”, rekla je ona.
Građani iz Smedereva i Velike Plane krenuli peške ka Beogradu
Goran Pavlović iz Gradskog odbora Srpske napredne stranke (SNS) Smederevo, rekao je za Tanjug da su građani iz Smedereva i Velike Plane juče u organizaciji GO SNS-a ta dva grada krenuli peške ka Beogradu kako bi pružili podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
“Sutra očekujemo jedan veliki skup podrške našem predsedniku i daljem napretku privrede, ali i unutrašnjoj i spoljnoj politici koju mi podržavamo na ovaj način i gde pokazujemo da nam nije ništa teško kada je u pitanju sudbina Srbije”, rekao je on.
Pavlović je naglasio i da tokom pešačenja nisu imali nikakvih problema i da je sve bilo u najboljem redu.
“Organizacija je bila perfektna. Toplo je vreme, ali tu je hladna voda i dobar razgovor sa našim prijateljima u grupi, tako da je sve bilo u savršenom redu. Nadam se da će i sutra biti tako”, rekao je on.
Na skupu “Srbija jedna porodica”, kako je najavljeno, biće predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.
Građani će imati priliku da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti, ali i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju.
Na sutrašnjem skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije.
Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut i predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević.
(Tanjug)
Pristalice SNS pesače iz Novog Sada do Beograda na skup 27. juna (Foto: Ringier)










