Svačega smo se nagledali i naslušali u fudbalu, ali poslednja vest prevazilazi granice normalnog. Mančester siti je pristao da plati kompenzaciju za otpuštenog menadžera Čelsija Enca Maresku i to čak 20 miliona evra.
Siti je odlučio otkupi ugovor Mareske kako bi mogao da ga imenuje za naslednika Pepa Gvardiole, odnosno da bi mogao da se raskine saradnja italijanskog stručnjaka sa Čelsijem.
🚨 Manchester City have AGREED a deal worth €20M with Chelsea to appoint Enzo Maresca as their new head coach. 🔵
The Italian is set to sign a contract until 2029 and take charge at the Etihad. ✅
(Source: @DiMarzio) pic.twitter.com/Jw8jW8iUw0
— Transfer News Live (@DeadlineDayLive) June 22, 2026
Uprkos tome što Mareska od januara nije menadžer Plavaca, klub je bio u obavezi da ga plaća sve dok ne nađe novu sredinu. Čelsi nije hteo da ga pusti besplatno, pa se pronašao sa Građanima na 20 miliona evra.
Mareska je bio prvi izbor za naslednika Gvardiole, posebno jer je bio njegov pomoćnik na Etihadu tokom sezone 2022/2023. Nakon te uloge, sa Lesterom je izborio promociju u Premijer ligu, a zatim i posao u Čelsiju, gde je takođe imao uspeha (osvojio Ligu konferencije i Svetsko klupsko prvenstvo). Ipak, na Stamford bridžu nikada nije imao punu podršku.
Usledio je razlaz nakon otvorenih kritika Mareske prema upravi kluba i bez posla je bio pet meseci…
VIDEO Sad i zvanično: Čelsi smenio Maresku!
