Rusija je zahvalna Srbiji na njenom stavu, koja čuva svoj suverenitet, svoju nezavisnost i svoje ispravno razumevanje naše zajedničke istorije, rekao je Konstantin Kosačov, zamenik predsednika Saveta Federacije Rusije.
Srbija se nalazi u nimalo lakom položaju, jer zavisi od očuvanja normalnog trgovinskog i ekonomskog režima, uključujući i onaj sa Zapadom, izjavio je za RT Balkan zamenik predsednika Saveta Federacije Rusije Konstantin Kosačov.
Kako je naglasio, utoliko je značajnije što Srbija ne podleže tom pritisku.
– Bez ikakve sumnje, Evropska unija, sledeći NATO, vodi agresivnu, osvajačku politiku širenja, negde pravnog, a negde faktičkog. U toj taktici, koja sve više počinje da liči na strategiju, naravno, prisutna je težnja da se Rusija izoluje tako što će joj biti oduzeti svi njeni tradicionalni saveznici – istakao je ruski senator.
Napomenuo je da se to može videti i u zemljama koje se graniče sa Rusijom, ali i u državama koje čuvaju svoj suverenitet, svoju nezavisnost i svoje ispravno razumevanje naše zajedničke istorije.
– Među njima je, naravno, i Srbija – dodao je.
Kosačov je naglasio da postoje manevri i Rusija ih vidi, prihvata i razume, ali se rukovodi izjavama srpskog rukovodstva da spoljnopolitička strategija ostaje nepromenjena i da je njen cilj očuvanje što je moguće prijateljskijih i dobrosusedskih odnosa sa Rusijom.
– Zbog toga našim srpskim partnerima upućujemo iskrene reči zahvalnosti – poručio je ruski senator.










