Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer TV, gde je komentarisao zabranu ulaska u Crnu Goru.
Draganu J. Vučićeviću zabranjen je ulaz u Crnu Goru, a tim povodom glavni urednik Informera izneo je nove detalje u uključenju na istoimenu televiziju.
– U Crnoj Gori je moguće sve. Nisam prekršio nijedan zakon, niti sam rekao bilo šta loše o Crnoj Gori. Ako meni zabranjuju ulazak u Crnu Goru zato što se bavim novinarstvom, a prethodno su našoj televiziji zabranili rad u toj zemlji, onda je jasno o čemu je reč. Kao razlog navode da smo za vreme samita u Tivtu mi na Informeru najstrašnije vređali Crnu Goru i Crnogorce, što je notorna neistina. Ako je njima problem to što sam se čudio činjenici da predsednika Srbije dočekuju sa skaradnim natpisima, šta je trebalo da kažemo – bravo?
Vučićević navodi da je Informer zabranjen zbog dokumentarca o otcepljenju Crne Gore od Srbije, u kojem je sve činjenično objašnjeno.
– Ako meni zabranjuju ulazak u Crnu Goru zato što se bavim novinarstvom, neko bi mogao da upita zašto mi zabranjuju ulazak kada je Informer već zabranjen u toj zemlji. Ono što saznajemo jeste da je crnogorska Agencija za nacionalnu bezbednost donela odluku da sam navodno pretnja po nacionalnu bezbednost i da su na tu novu “crnu listu” stavili samo mene. Ukoliko se potvrdi da je ova odluka zaista doneta i da je istina da mi je zbog mog novinarskog rada zabranjen ulazak u Crnu Goru, biće primenjene recipročne, odnosno uzvratne mere prema Crnoj Gori. Ja govorim istinu koja se njima ne sviđa, smeta im sve srpsko.
Detaljnije u video-snimku ispod teksta.
