ŠTRBAC/VAŠINGTON – Potpredsednik Srpske liste Dalibor Jevtić uputio je danas pismo Kancelariji Bele kuće za partnerstva zasnovana na veri i susedstvu povodom eskalacije represije i sistemsko kršenje ljudskih prava srpske zajednice na Kosovu i Metohiji, posebno tokom obeležavanja Vidovdana na Gazimestanu.
“Kao redovni učesnik Nacionalnog molitvenog doručka u Vašingtonu, skrenuo sam hitnu pažnju američkim zvaničnicima na eskalaciju represije i sistemsko kršenje ljudskih prava srpske zajednice na Kosovu i Metohiji, posebno danas tokom obeležavanja Vidovdana na Gazimestanu”, napisao je Jevtić na Fejsbuku.
U pismu je istakao da postoje tri ključna problema: proizvoljna i hapšenja sa političkom pozadinom, zabrana nacionalnih i verskih simbola i represija na Gazimestanu.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa










