Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić danas je, tokom skupštinskog zasedanja, odgovorila poslanicima opozicije koji su komentarisali rad Venecijanske komisije i odnos vlasti prema evropskim institucijama.
Brnabićeva je, reagujući na dobacivanja iz sale, poručila da upravo takav nastup najbolje pokazuje koliko opozicija poznaje institucije na koje se poziva.
– Koliko ova gospoda znaju o Venecijanskoj komisiji najbolje govori to što je čovek dobacio “nije Venecijanska komisija u Veneciji”. Ne, nego u Solunu Venecijanska komisija – rekla je.
Ona je ironično dodala da opozicija, očigledno, “bolje zna” gde se nalazi Venecijanska komisija, podsetivši da su predstavnici Srbije bili u Veneciji, gde su se sastali sa predstavnicima tog tela.
– Ko zna gde sam ja bila, mi bili u Veneciji, nemam pojma sad kako smo ih tamo sreli, ali valjda vi znate bolje – rekla je pedsednica parlamenta iocenila da je takav odnos opozicije prema temama o kojima govori pokazatelj neznanja, ali i političke neodgovornosti.
Ona je, nastavljajući polemiku, navela da bi isti poslanici, kada bi ih neko pitao koja reka protiče ispod Savskog mosta, verovatno odgovorili pogrešno.
– Što kaže Nataša, da vas pitam koja reka protiče ispod Savskog mosta, verovatno bi rekli Morava. Tako nije ni Venecijanska komisija u Veneciji – poručila je Brnabić.
U nastavku obraćanja, predsednica Skupštine je opoziciju optužila da svojim postupcima pokušava da diskredituje državu pred međunarodnim institucijama.
– Jedino što je ponižavajuće za našu zemlju ste vi. Vi ste jedino ponižavajuće za ovu zemlju. Takva skupina poltrona, ulizica i tužibaba, to svet video nije… I vi ste sada ponovo o lažima, dezinformacijama i manipulacijama. Ništa pametnije niste mogli da se setite nego da pišete pismo Briselu da tužite Briselu i Venecijanskoj komisiji kako smo mi njih prevarili – navela je.
Prema njenim rečima, opozicija se ponaša kao da su predstavnici evropskih institucija nesposobni da sami procene situaciju, već im je neophodno da im opozicioni poslanici “otkriju veliku tajnu”.
– A oni sve tamo budale, pa niko ne može bez vas da provali da ih je neko prevario, je l’? Nego vi treba to da im pokažete i da im otkrijete tu veliku tajnu – istakla je Ana Brnabić.
Na kraju obraćanja, predsednica parlamenta je ponovila da opozicija, umesto ozbiljne politike, nudi tužakanje sopstvene države u inostranstvu.
– Kakvi ste vi poltroni. Jadna zemlja sa takvom opozicijom – zaključila je.
Ana Brnabić: Opozicija bi i Savu pod mostom zamenila Moravom
Izvor: parlament.rs
Kurir Politika
