Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću je danas na aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a među kojim je i strašna kineska raketa CM-400.
U pitanju je veoma moćan projektil.
– To je kineska… To je ta raketa. Jeste li zadovoljni? Vidiš šta je osmeh kod dobrog vojnika kad ima dobru raketu – izjavio je predsednik Vučić.
Zamolio je vojnike da rakete budu sačuvane jer “nisu jeftine”. Zatim je dodao kako Vojska Srbije sada ima i ruske, američke rakete…
– CM-400 je strašna raketa… Povećaćemo broj – obećao je on.
Foto: Foto: Tanjug/Amir Hamzagić
Predsednik je danas tokom obilaska aerodroma “Pukovnik-pilot Milenko Pavlović” pregledao i rakete “alas”, koje će služiti za precizna gađanja.
– Ovo je potpuno novo nešto što smo dobili, pre nekoliko dana. Višecevni lanser raketa “vampir” – rekao je predsednik.
On je danas obavešten da će na Pasuljanskim livadama, tokom gađanja, biti korišćene i termobarične rakete, slične onima koje koristi čuveni ruski TOS “solncepek”.
” height=”30″ src=”http://informer.rs/layout/files/img/icons/arrow.svg” width=”30″>
Sve o današnjem prikazu u Batajnici pročitajte u odvojenoj vesti.
BONUS VIDEO
