Vladimir Đorđević, narodni poslanik Pokreta obnove Kraljevine Srbije (POKS), koja je deo koalicije “Nada” zajedno sa Novim DSS Miloša Jovanovića, zatražio je u Parlamentarnoj Skupštini Saveta Evrope (PSSE) u Strazburu da Srbija bude kažnjena!
I time se javno pohvalio, a njegovu izjavu brže bolje preneo tajkunski Danas.
Govoreći o izveštaju koji će danas biti tema na zasedanju u Strazburu, a koji je sačinio ustaški evroposlanik Tonino Picula, Đorđević je rekao da je odličan i da oslikava pravo stanje stvari u Srbiji.
Foto: printscren
– U toku popodneva će biti dvominutni govori u vezi izveštaja o Srbiji. Spremio sam jak i istinit govor na osnovu ovog izveštaja sa pozivom svim članovima Saveta Evrope da glasaju za usvajanje istog i da ne ostanu nemi jer bi se to u Srbiji smatralo kao eventualno saučesništvo sa režimom – najavljuje Đorđević.
On se pohvalio da je vlast pokušala da izmeni izveštaj sa 31 amandmanom, ali da je on ispred opozicije uspešno oborio 27.
Čega se pametan stidi…
BONUS VIDEO










