Dubai je po osvajanju titule šampiona ABA lige počeo da oslobađa mesto u rosteru za nova pojačanja, pa su ovog ponedeljka klub iz Emirata napustila čak petorica košarkaša.
Dubai je potvrdio rastanak sa bivšim centrom Partizana Brunom Kaboklom, a pored njega “zahvalnicu” su dobili i Nejt Mejson, Taran Amstrong, Bugi Elis i Met Rajan.
Kaboklo je imao najveću ulogu u timu među pomenutima, nakon što je usred sezone došao iz Hapoela iz Tel Aviva. Brazilac je na 11 mečeva Evrolige prosečno beležio 6,3 poena, uz 3,1 skok po utakmici. U ABA ligi je imao vrlo zapaženu partiju u majstorici polufinala, kada je sa 13 poena i četiri skoka doprineo pobedi nad Budućnošču.
Nejt Mejson je u prvoj sezoni u Emiratima bio jedan od ključnih igrala Dubaija, ali u šampionskoj sezoni nije imao ulogu, bap kao ni Armstron i Rajan.
Bugi Elis je sezonu završio na pozajmici u Galatasaraju, a iako je imao važeću ugovor sa Dubaijem on se neće vraćati na Bliski istok.
VIDEO: Dubai podigao pehar: Šampioni Jadrana!










