Home Vesti “BILA SAM NA PSIHIJATRIJI MESEC DANA” Pevačica pila 15 lekova dnevno, pa...

“BILA SAM NA PSIHIJATRIJI MESEC DANA” Pevačica pila 15 lekova dnevno, pa donela odluku da ode: “Ne znam da li ću se vratiti za dve nedelje ili 20 godina, ali vratiću se zdrava”

0

  • Nina Denda Novinar je redakcije “Blic”, rubrike “Blic zabava” koja je najčitanija pojedinačna rubrika na internetu u Srbiji. Zaposlena u “Blicu” od 2024. godine, a novinarstvom se bavi od 2021.

Istaknula je koliko je bilo teško priznati sebi problem i koliko joj je podrška porodice bila važna

Nakon toga odlučila je da krene na putovanje biciklom bez jasnog plana povratka

Hrvatska pevačica i kantautorka Ane Paška otvoreno je govorila o teškom periodu, kada je nakon tri nedelje nespavanja potražila pomoć psihijatra. Njoj je dijagnostikovana vrsta psihoze, a nakon lečenja odlučila je da ode na putovanje biciklom bez detaljnog plana kada će se vratiti i gde će sve ići.

Ane je sada priznala da joj je dugo trebalo da skupi hrabrosti i prizna sebi da ima problem i da joj je potrebna stručna pomoć.

Foto: instagram anepaska / screenshot

+4

Galerija

Ane Paška

– Meni je trebalo nekoliko meseci da odem na psihijatriju i tamo sam otišla potražiti pomoć, bila sam kao: “Dajte mi šta god treba”. Bila sam tu nekih mesec dana i onda sam počela ekstremno spavati od tih lekova, pila sam 12 do 15 lekova dnevno – rekla je ona i otkrila koji je trenutak bio presudan.

Foto: instagram anepaska / screenshot

+4

Galerija

Ane Paška

– Jedan dan sam došla kući i rekla sam roditeljima, ja idem na put i ne znam kada ću se vratiti. Bilo je leto i rekla sam da idem biciklom prema jugu i da ne znam da li ću se vratiti za dve nedelje, dva meseca ili 20 godina, ali da ću se vratiti zdrava. To je bila moja odluka i u tom trenutku me je tata pogledao u oči i rekao: “Ćerko, šta ti treba za put?”. Veliki do mene je tada ozdravio, za dan sam otišla od Zadra do Splita i osetila sam takvu silu i snagu i nisam imala šta izgubiti – rekla je pevačica.

“Dobila sam psihozu F23”

Ane je govorila i o dijagnozi koja joj je uspostavljena.

Foto: instagram anepaska / screenshot

+4

Galerija

Ana Paška

– Dijagnoza koju sam dobila je psihoza F 23 i to se manifestovalo kroz nesanice. Tri nedelje sekunde nisam spavala, ne znam da li to možete razumeti. To je jedno neopisivo teško iskustvo i život u haosu. Nemate više sutra kada ne spavate, nema energije. Ja sam mogla razgovarati, ali mene je vaša energija napadala. Telo je bilo tu, a prolaziš teški haos i neopisivu bol. Prođe tramvaj i tebe to reže, to je takva vrsta osećaja – rekla je ona u emisiji “Nedjeljom u 2”.

Ane Paška (Foto: instagram anepaska / screenshot)

Ane Paška (Foto: instagram anepaska / screenshot)

Ane Paška (Foto: instagram anepaska / screenshot)

Ana Paška (Foto: instagram anepaska / screenshot)

Exit mobile version